DigiDermis

Dotknij danych

Wyobraź sobie, że możesz przywrócić wakacyjne wspomnienia czując temperaturę, wilgoć i wagę nadmorskiego piasku w dłoni.

System DigiDermis pozwala na nagrywanie i digitalizowanie szczegółowych informacji dotykowych o każdym przedmiocie oraz doświadczanie na własnej skórze kształtów, faktur i temperatury przedmiotów zapisanych w formie cyfrowej.

Podziel się swoimi doświadczeniami dotykowymi

DigiDermis umożliwia zapisywanie i przechowywanie właściwości dotykowych każdego przedmiotu - takich jak kształt, faktura, elastyczność i temperatura - i dzielenie się nimi z innymi użytkownikami.

Platforma nowych doświadczeń

Poznaj nieskończone możliwości łączenia i tworzenia nowych doświadczeń dotykowych. Nadaj filiżance futrzaną fakturę, połącz właściwości dotykowe stali z delikatnością liścia. Albo stwórz całkiem nowe, sztuczne doświadczenia dotykowe - ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Doświadcz wirtualnych przedmiotów
na własnej skórze

Dzięki technologiom opartym na zjawisku elektrowibracji oraz elektropolimerom, rękawice DigiDermis tworzą realistyczne doznania w oparciu o cyfrowo utrwalone właściwości dotykowe wirtualnych przedmiotów. Z urządzeniem DigiDermis możesz poczuć je na własnej skórze.

Niestety przyszłość może być inna

W chwili gdy to czytasz, Komisja Europejska i Parlament Europejski pracują nad reformą prawa autorskiego, która może uwięzić Europę w analogowej rzeczywistości. Jeśli reforma zostanie przyjęta w obecnym kształcie, może zatrzymać rozwój nowoczesnych rozwiązań w edukacji, sztuce, handlu, mediach czy opiece zdrowotnej.

Dowiedz się więcej